Idag vill jag tipsa om fyra bloggar jag tycker om att läsa just nu
Evelinas Ekologiska
Evelina är utbildad ekologisk hudvårdsterapeut & skriver mest om ekologisk hudvård & ekologisk mat. Hon är också väldigt duktig på att fotografera.
Inlägg jag 💚
🌻 Ekologisk intimhygien
🌻 Krämigt Body Butter- 3 ingredienser!
Gröna trådar
Anna-Lisa är textilvetare & skriver om textilier och dess miljöpåverkan.
Inlägg jag 💚
🌻 Vad betyder de textila märkningarna?
🌻 Ullslöseriet – knappt 15 % av den svenska ullen används
Hildas Hem
Sofia bloggar bland annat om lantliv, ekologiskt och om DIY. Hon tar också väldigt fina bilder.
Inlägg jag 💚
🌻 Odla enkla och goda ärtskott
🌻 7 tips på hur jeansen kan återanvändas
Vilka är era favoritbloggar? Lämna gärna en kommentar under ♡
Hej Cajsa! Tack för att jag får vara med på din lista. Jag följer även din blogg med stort intresse. Jag har listat mina favoritbloggar och numer har jag en ny på listan: http://www.fruwatt.se/fru-watts-favoritbloggar :). //Fru Watt
GillaGillad av 1 person
Hej! Det är så otroligt mycket som hänger på hur det ska gå i energifrågorna i framtiden. Samtidigt upplever jag att information om dessa frågor ofta är ganska otillgänglig. Där tycker jag att fruwatt verkligen bidrar med något bra. En självklar listplats:)
Så otroligt kul att höra att du gillar denna blogg. Det gjorde min dag. Tusen tack!
GillaGillad av 1 person
Tack snälla du, för att jag fick vara med på listan!
GillaGilla
God morgon! Du bloggar om ett av de viktigaste ämnena som finns i förhållande till miljöpåverkan och arbetares rättigheter, så självklart är du med! Vilken är din favoritblogg? :)
GillaGilla
Tack snälla för att jag fick vara med på denna eminenta lista! Och jag fick också chansen att upptäcka en ny blogg.
Jag önskar dig en härligt hållbar dag! :)
Kram Sofia
GillaGillad av 1 person
Hej Sofia:) Jag tycker väldigt mycket om din blogg, så den var tvungen att vara med! Har du själv någon favoritblogg? Kram :)
GillaGilla